A kókuszolajat is számos módon fel lehet használni a bőrápolásban. Ez is természetes anyag, ami mentes minden mesterséges összetevőtől. A kókuszolaj tehát egy olyan szerves anyag, amit nem kezeltek szintetikus, vegyi anyagokkal. A kókuszpálma diójából teljesen hagyományos úton állítják elő ezt a rendkívül sokoldalú terméket. Használjuk egész testünkön vagy arcunkon a napégés vagy akár az akne kezelésére is.
Az organikus kókuszolaj könnyen felszívódik a bőrbe, így kiváló hidratáló, mivel nem hagy zsíros, ragacsos utóérzetet. Használjuk egyből fürdés után, mialatt a bőr még kissé nedves. Vagy használjuk masszázsolajként testradírral vegyítve, hogy ne csak ápolja a bőrt, hanem meg is szabadítsa azt az elhalt hámsejtektől.Ráadásul a kókuszolaj egy csodálatos arckrém is.
Ha zsíros bőröd van, akkor tudod, hogy milyen nehéz olyan arckrémet találni, ami nem teszi zsírosabbá bőrödet. A kókuszolaj azonban tényleg ilyen: használjuk az arcunkon lefekvés előtt és reggel igazán meg fogunk lepődni, hogy milyen könnyű és matt hatású a bőrünk. Puhává és selymessé teszi a bőrt, ami által eltünteti a kisebb ráncokat, valamint felszívja a felesleges faggyút is.A napégést is jól lehet kezelni a kókuszolajjal. Magas antioxidáns tartalma segít csökkenteni a bőrpírt és megvédi a hámréteget a napozás káros hatásaitól. Hatékonyan száll szembe az UV sugárzás következtében kialakult szabadgyökökkel is. A szerves kókuszolajat már régóta használják a különböző bőrbetegségek gyógyítására is. (akne, dermatitis, seborrhaea, ekcéma). Laurinsavat is tartalmaz, ami antimikrobiális tulajdonságokkal bír, így a bőr kórokozóival is szembeszállhatunk a kókuszolaj segítségével. Mossuk meg a bőrt először egy enyhe tonikkal, majd kenjük be az érintett területet vékonyan kókuszolajjal. Nem véletlen tehát, hogy a kókuszolajat már ilyen régóta használják hidratálásra és bőrápolásra is. Rendkívül sokoldalú termékről van szó, ami hűtőben tartva nagyon sokáig megőrzi frissességét.